Joshua pred plánovaným duelom proti Furymu zdôraznil, že len víťazstvo má pre neho význam
Britský boxer Anthony Joshua vyhlásil, že nebude oslavovať podpis zmluvy dlho očakávaného duelu proti krajanovi Tysonovi Furymu. Tešiť sa plánuje až po víťazstve v ringu. Šesťnásobný majster sveta v ťažkej váhe zdôraznil, že samotný podpis kontraktu nič neznamená a skutočný úspech prichádza iba po triumfe
Dvojica sa pripravuje na súboj nazvaný „Bitka o Britániu“, ktorý by sa mal uskutočniť pravdepodobne v novembri. Predtým si však obaja protagonisti plánujú „odkrútiť“ prípravné zápasy. Joshua si 25. júla v Saudskej Arábii zmeria sily s menej známym Albáncom Kristianom Prengom. Bude to prvý duel Joshuu po vlaňajšej tragickej autonehode v Nigérii, ktorá si vyžiadala životy jeho blízkych priateľov.
Fury, ktorý nedávno zverejnil video z tréningu v Thajsku, plánuje zápas na 1. augusta v Dubline. Meno jeho súpera ešte nie je oficiálne známe.
Joshua zdôraznil svoju pracovnú morálku a cieľovedomosť v tomto roku, keď sa pripravuje na sériu náročných zápasov. „Box mi dáva príležitosť pracovať. Som kontraktor, pre mňa je to zamestnanie a mám možnosť pracovať,“ vyhlásil.

Uvedomuje si, že jeho rok bude náročný, no má jasný plán a cieľ – najprv vyhrať nad Prengom, potom sa postaviť Furymu a napokon bojovať o majstrovský titul. „Nejde o to, že by som niekoho prehliadal, ide o poznanie svojho cieľa a vedieť, aké kroky podstúpiť, aby som stúpal po rebríčku,“ dodal.
Anthony Joshua naposledy bojoval s relevantným súperom ešte v septembri 2024, keď ho zdolal iný krajan Daniel Dubois.
Bobček je blízko prestupu do popredného tureckého klubu
Futbalový útočník Tomáš Bobček pôsobiaci v poľskom klube Lechia Gdaňsk patrí k najhorúcejším prestupovým artiklom spomedzi slovenských hráčov a zaujímajú sa…
Vémola prežíva ďalšiu tragédiu. Ministerstvo mu odobralo hendikepovanú levicu, ktorú choval nelegálne
Český MMA bojovník Karlos Vémola zažíva krušný polrok – najskôr ho zadržali deň pred Vianocami, neskôr sa rozišiel s partnerkou…
Nepálčan Dawa Šerpa už nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti, úrady vyšetrujú zanedbanie
Nepálsky horolezec Dawa Šerpa, ktorý prežil šesť dní pomalého sólo zostupu z Mount Everestu, keď ho skupina nechala pod vrcholom,…


































