Novinka na majstrovstvách sveta. Hráči sa môžu spoľahnúť až na dve „kartové amnestie“
Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) plánuje upraviť pravidlá týkajúce sa žltých kariet na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia v USA, Kanade a Mexiku od 11. júna do 19. júla
Podľa informácií BBC Sport budú napomenutia hráčov vymazané vo dvoch fázach turnaja. Prvýkrát po skončení skupinovej fázy a druhýkrát po štvrťfinále.
Zmena súvisí s rozšírením šampionátu na 48 tímov a zavedením nového vyraďovacieho kola – šestnásťfinále. V dôsledku toho sa zvýši počet zápasov, ktoré musí tím odohrať na ceste do finále, čo podľa FIFA zvyšuje riziko suspendácií kľúčových hráčov.
Podľa doterajších pravidiel znamenali dve žlté karty v priebehu piatich zápasov stopku na nasledujúci duel. Pri novom formáte by však hráči mohli prísť o dôležité stretnutia, napríklad semifinále, čo chce FIFA eliminovať.
Po novom tak hráč dostane trest za stopku len v prípade, že nazbiera dve žlté karty buď v skupinovej fáze pozostávajúcej z troch stretnutí, alebo v priebehu vyraďovacích kôl od šestnásťfinále po štvrťfinále.
FIFA považuje tento model za spravodlivejší než zvýšenie limitu na tri žlté karty, keďže znižuje pravdepodobnosť absencie kľúčových hráčov v rozhodujúcich dueloch turnaja.
Bobček je blízko prestupu do popredného tureckého klubu
Futbalový útočník Tomáš Bobček pôsobiaci v poľskom klube Lechia Gdaňsk patrí k najhorúcejším prestupovým artiklom spomedzi slovenských hráčov a zaujímajú sa…
Vémola prežíva ďalšiu tragédiu. Ministerstvo mu odobralo hendikepovanú levicu, ktorú choval nelegálne
Český MMA bojovník Karlos Vémola zažíva krušný polrok – najskôr ho zadržali deň pred Vianocami, neskôr sa rozišiel s partnerkou…
Nepálčan Dawa Šerpa už nie je na jednotke intenzívnej starostlivosti, úrady vyšetrujú zanedbanie
Nepálsky horolezec Dawa Šerpa, ktorý prežil šesť dní pomalého sólo zostupu z Mount Everestu, keď ho skupina nechala pod vrcholom,…


































